Shandong Taixing Geavanceerd Materiaal Co., Ltd.
Shandong Taixing Geavanceerd Materiaal Co., Ltd.
Nieuws

Welk zinkboraat wordt het meest gebruikt?

Onder talrijke varianten vanzinkboraat3.5 Gehydrateerd zinkboraat (2ZnO·3B₂O₃·3,5H₂O) is de meest gebruikte en geformuleerde variëteit geworden in wereldwijde vlamvertragende polymeersystemen, goed voor meer dan 75% van het industriële zinkboraatmarktaandeel. Deze marktkeuze is niet toevallig, maar wordt bepaald door het unieke kristalchemische ontwerp, de nauwkeurige vlamvertragende werking en de uitstekende kosteneffectiviteit. Dit artikel zal systematisch het interne mechanisme onthullen waardoor 3,5-gehydrateerd zinkboraat een industriestandaard wordt vanuit het perspectief van materiaalkunde, vlamvertragende techniek en industriële economie.

 

Zinc Borate


Ⅰ. Marktgegevens en technologische consensus: onbetwiste mainstream-keuze

1.1 Wereldwijde statistieken over applicatiedistributie

Volgens het Polymer Additive Market Report (2023) vertoont de toepassing van zinkboraat in de gesegmenteerde markt voor vlamvertragers een duidelijke verdeling:

·3,5 Gehydrateerd zinkboraat: goed voor 76,3%

·Watervrij zinkboraat: goed voor 15,8%

·Andere vormen van hydratatie (5 water, 7 water, enz.): goed voor 7,9%

1.2 Prioriteit op het gebied van industriestandaarden

·UL-standaardsysteem: In kabelverbrandingstests zoals UL 94 en UL 1685 heeft de formule op basis van 3,5 gehydrateerd zinkboraat het hoogste slagingspercentage

·In internationale IEC-normen zoals IEC 60332 en 61034 voor kabeltests is de aanbevolen formule standaard de 3,5 hydraatvorm

·In de Chinese nationale norm GB/T 19666-2019 "Algemene regels voor vlamvertragende en brandwerende draden en kabels" zijn de voorbeeldformules gebaseerd op deze variëteit

 

Ⅱ. Het wetenschappelijke vernuft van kristalwaterontwerp: waarom is het "3,5"?

2.1 Thermodynamisch evenwicht van de hydratatiegraad

De hydratatievorm vanzinkboraatvarieert van 1,5 tot 7,5 water, maar het 3,5-hydraat vertoont unieke stabiliteitsvoordelen:

Vergelijking van de stabiliteit van de kristalstructuur

Gehydrateerde vorm

Kristalsymmetrie

Kamertemperatuurstabiliteit bij opslag

Verwarmingsdehydratatiestap

1,5 hydratatie

Sanjiao

Gemakkelijk om vocht te absorberen en te transformeren

Continue uitdroging in één stap

3,5 hydratatie

Monokliniek

>5 jaar zonder enige verandering

Nauwkeurige bediening in drie stappen

5 hydratatie

Monokliniek

Lichte klontering na 3 jaar

Twee stappen overlappen elkaar gedeeltelijk

7 hydratatie

orthogonaal

Aanzienlijke uitdroging na 2 jaar

Temperatuuroverlap in meerdere stappen

2.2 Perfecte match tussen dehydratatietemperatuur en polymeerverwerking

Belangrijkste temperatuurparameters:

·Initiële dehydratatietemperatuur: 215 ± 5°C

·Belangrijkste dehydratatiebereik: 225-320°C

·Volledige dehydratatietemperatuur:>320°C

Dit temperatuurspectrum vormt een strategische afstemming met het verwerkings- en verbrandingsgedrag van de belangrijkste polymeren:

Overeenkomstige relatie met de belangrijkste temperatuur van polymeer

PVC-verwerkingstemperatuur: 170-200°C ← 3,5 Hydraten zijn volledig stabiel

Aanvang thermische degradatie van PVC:~250°C ← Hydraten beginnen uit te drogen en absorberen warmte

Temperatuur polymeerverbrandingszone: 300-500°C ← Hoofddroogzone, maximaal koeleffect

Vormingstemperatuur van koolstoflaag:>400°C ← Dehydratie voltooid, keramische vorming begint

2.3 Optimalisatie van het vochtgehalte: theoretisch optimaal punt van 14,5%

Het theoretische vochtgehalte van 14,5%, overeenkomend met 3,5 hydratatie, is het resultaat van meerdere evenwichten:

· Vlamvertragende efficiëntie: elke gram materiaal kan 280-300 J warmte absorberen (enthalpie van faseverandering + voelbare warmte van waterdamp)

·Verwerkingsveiligheid: het vochtgehalte is laag genoeg om verwerkingsbellen te voorkomen (<15% veiligheidsdrempel)

·Transporteconomie: Maximaliseren van het aandeel effectieve vlamvertragende componenten (ZnO+B₂O₃)

 

Ⅲ. Driedimensionaal vlamvertragend mechanisme: waarom is het effectiever dan alternatieven?

3.1 Drievoudige interactie van gasfase gecondenseerde fasebarrièrefase

Eerste dimensie: gasfasekoeling en verdunning (200-320°C)

H₂O(l) → H₂O(g) ΔH_vap = 2257 J/g

Berekening warmteabsorptie: 14,5% × 2257=327 J/g (theoretisch)

Werkelijk gemeten dehydratatie-enthalpie: 280-295 J/g (inclusief kristalfalen-energie)

Verdun de zuurstofconcentratie met waterdamp: de volumeverdunningssnelheid bereikt 8-12%

Tweede dimensie: gecondenseerde fasekatalyse tot koolstof (320-450°C)

Dehydratatieproducten reageren met halogeenbronnen (zoals Cl in PVC):

Zn₂B₆O₁₁ + 12HCl → 2ZnCl₂ + 6BCl₃ + 6H₂O

Het gegenereerde ZnCl₂ werkt als een Lewis-zuurkatalysator:

·Verminder de activeringsenergie van de dehydrogenering van polymeer met 40-50 kJ/mol

· Bevorder de vorming van een aromatische koolstofstructuur (verhoog de grootte van grafietmicrokristallen met 2-3 nm)

· Verbetering van het restkoolstofpercentage: PVC-systeem verhoogd van 12% naar 28%

Derde dimensie: Vorming van keramische barrière (>450°C)

Boriumoxide vormt een stroperige glaslaag:

B₂O₃ viscositeitsvergelijking: log η=A+B/(T-T ₀)

Bij 500 ° C: η≈ 10 ⁴ Pa · s (effectieve dekking)

Bij 700 ° C: η≈ 10 ³ Pa · s (zelfherstellende stroom)

Deze glaslaag vermindert de zuurstofdiffusiecoëfficiënt met drie ordes van grootte.

3.2 Prestatievergelijkingsmatrix met concurrerende producten

Voeg 20 phr vlamvertrager toe aan PVC-kabelmateriaal:

Prestatiestatistieken

3.5 Gehydrateerd zinkboraat

Aluminiumnum hydroxide

Magnesiumhydroxide

Watervrij zinkboraat

LOI-waarde

33,2%

29,5%

30,1%

28,8%

UL94-classificatie

V-0

V-1

V-1

V-1

Rookdichtheid (Ds)

175

320

280

210

Retentiepercentage treksterkte

91%

82%

85%

96%

Kostenindex

1.00

0.65

0.75

1.15

Uitgebreide efficiëntie-index

1.00

0.72

0.78

0.87

 

Ⅳ. Verwerkingstoepasbaarheid: perfect passend bij de industriële realiteit

4.1 Thermische stabiliteit die overeenkomt met reguliere verwerkingsapparatuur

Compatibiliteit met gangbare kunststofverwerkingstechnieken

· Dubbelschroefsextrusie: het hoogste temperatuurbereik is gewoonlijk <220 ° C en het 3,5-hydraat is volledig stabiel

· Interne mixermenging: onmiddellijke hoge temperatuur<250°C, kortstondige blootstelling heeft geen invloed op de prestaties

· Spuitgieten: smelttemperatuur <280 ° C, uitdrogingssnelheid gecontroleerd binnen 5%

· Walsvormen: roltemperatuur gewoonlijk <200°C, nul risico

4.2 Vriendelijke effecten op materiaalreologie

Onderzoek naar het gedrag van PVC-plastisol

Bij het toevoegen van 20 phr:

-Brinell viscositeitstoename: slechts 8-12% (vergeleken met aluminiumhydroxide: verhoogd met 25-30%)

- Thixotrope indexverandering: van 0,85 naar 0,88 (bijna behoud van de Newtoniaanse vloeistofeigenschappen)

- Opslagstabiliteit: viscositeitsverandering <5% na 6 maanden

Dit wordt toegeschreven aan het smerende effect en de lage oppervlakte-energie van de plaatachtige deeltjes.

 

Ⅴ. De 'gouden partner'-positie van synergie-effect

5.1 Klassieke combinatie met antimoontrioxide

Reactiemechanisme:

Zn₂B₆O₁₁ + Sb₂O₃ + 12HCl → 

ZnSb ₂ O ₅ (spinelfase)+2BCl ∝+andere boraatglazen

Samenwerkingsindex (gedefinieerd volgens ISO 4589):

·Individueel 3,5 gehydrateerd zinkboraat: LOI=28,5%

·Sb₂O₃ alleen: LOI=27,0%

·1: 1. Verbinding: LOI=34,5%

·Samenwerkingsindex: 1,24 (>1,2 duidt op sterke samenwerking)

5.2 Multifunctionele rol in halogeenvrije systemen

In EVA/magnesiumhydroxide halogeenvrij kabelmateriaal:

Standaardformule:

EVA (28% VA): 100 phr

Magnesiumhydroxide: 120 phr

3.5 Gehydrateerd zinkboraat: 25 phr

Siliconen masterbatch: 5 phr

Prestatieverbetering:

-LOI verhoogd van 38% naar 42%

-Rookdichtheid varieert van 250 tot 160

-Treksterkte varieert van 10,2 tot 11,8 MPa

-Geslaagd voor UL 94 V-0 (3,2 mm)

Het werkingsmechanisme is het bevorderen van de vorming van keramische lagen van magnesiumboraat uit de dehydratatieproducten van magnesiumhydroxide.

 

Ⅵ. Kosteneffectiviteitsratio

Kostenanalyse van de hele levenscyclus

Vergelijkende analyse van kabelfabrieken met een jaarlijks verbruik van 100 ton

Kostenpost

3.5 Gehydrateerd zinkboraat

magnesiumhydroxide

Expansiemiddel op basis van fosforstikstof

Grondstofkosten (10.000 yuan/jaar)

150

110

320

Verwerking van energieverbruikskosten

maatstaf

+18%

+5%

Kosten van slijtage van apparatuur

maatstaf

+35%

maatstaf

Prestatie-nalevingspercentage

98%

85%

92%

Uitgebreide kostenindex

1.00

1.15

1.82

 

Conclusie:

De "meest gebruikte" positie van 3,5 gehydrateerdzinkboraatis een klassiek geval van technische optimalisatie in de materiaalkunde: het bereikt niet de ultieme prestatie in één enkel item, maar bereikt de beste balans in vier dimensies: vlamvertragende efficiëntie, aanpassingsvermogen van de verwerking, kostenbeheersing en milieuvriendelijkheid.

Het kernconcurrentievermogen kan als volgt worden samengevat:

1. Nauwkeurige thermische respons: strategische afstemming van de temperatuur van het kristallisatiewater en de thermische degradatietemperatuur van het polymeer

2. Multidimensionaal vlamvertragend mechanisme: werkt tegelijkertijd op de gasfase, de gecondenseerde fase en de barrièrefase

3. Systeemcompatibiliteit: vriendelijke coëxistentie met de overgrote meerderheid van polymeren en verwerkingstechnieken

4. Economische duurzaamheid: het bieden van betrouwbare vlamvertragende veiligheid tegen de laagste totale kosten

Gerelateerd nieuws
Laat een bericht achter
X
We gebruiken cookies om u een betere browse-ervaring te bieden, het siteverkeer te analyseren en de inhoud te personaliseren. Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met ons gebruik van cookies. Privacybeleid
AfwijzenAccepteren